Hakkımda

Ressam Şeref BULCA, çocukluk yıllarında resim çizmeye karşı ilgisi olduğunu keşfetti. Ortaokulda okurken yazları akrabaları vasıtası ile tanıştığı ressamların yanında çıraklık yapmaya başladı. Ressamların tuval zeminlerini hazırlıyor, çizilen resimlerde çok detay gerektirmeyen kısımları kendisi çiziyordu. Bu dönemlerde gölge, renk geçişleri, tonlama teknikleri ve portre gibi temel konularda önemli deneyimler edindi.


Daha sonraları gençlik yıllarında grafik ve tasarım sektöründe bir süre çalıştı. Bu alanda bir firma kurdu ve uzun bir süre bu firma üzerinden ticaret yaptı. Hayatının büyük bir dönemini gerek hobi amaçlı, gerekse sipariş üzerine çizdiği resimlere ayırdı. Bir çok karma sergide yaptığı resimleri sergileme fırsatı buldu. Türkiye’nin bir çok şehrinde belediyelerin ve devlet kurumlarının etkinliklerinde resim çalışmalarına yer verildi.
Emekli olduktan sonra 2009 yılında webressam sitesini açmaya karar verdi. Öncelikle para kazanmaktan ziyade insanları mutlu etmeyi, dolayısıyla mutlu olmayı prensip edindiği için resim fiyatlarını olabilecek en düşük seviyede tutmayı amaçladı. Site yayında olduğu sürece de hep bu yolu izledi. Fiyatı ne kadar aşağılarda tutsada en kaliteli malzemelerle resim yapma prensibinden taviz vermedi. İnsanların klasik hediye anlayışına en güzel alternatiflerden biri olarak gördüğü resim hediye etme isteği, webressam ın bu alanda yayın hayatını devam ettirmesinde önemli rol oynadı.
Ressam Şeref, sizinle mutlu ve sizin mutluluğunuzla tuvaline renk katıyor.
Huzur ve Sevgiyle,
Webressam

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.