Karakalem Portre Çizmek

Eskiden karakalem portre çizimleri kişinin kendisine bakılarak yapılırken günümüzde kişinin uzun süre aynı şekilde beklemek zorunda kalmaması için çekilen fotoğraflar üzerinden yapılabiliyor. Bunu gerçekleştirirken de bazı teknik bilgilerin kullanımı söz konusudur.

portre-karakalem-cizimler-3

Pek çok kişi karakalem olarak portre çizimlerinde gördüğün şekilde bir çizim yapıldığını ve yeteneğe sahip olan kişilerin rahatlıkla dilediği fotoğrafın karakalem resmini çizebildiğini düşünür. Ancak karakalem çalışmaları için başta oran olmak üzere pek çok karakalem portre çizim teknikleri de kullanıldığı zaman tam anlamıyla başarılı bir portre çizimi söz konusu olabilecektir.

Özellikle çocuk ve yetişkinlerdeki kafa boyutlarının farklılık göstermesine bağlı olarak bunların çiziminde doğru oranları kullanmanın büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra portrelerde göz çizimi de en çok zorlanılan konulardan biri olarak özellikle gözün alt sınırı ve üst sınırının farklı olması, göz yuvarlağı ve göz merceğinin doğru şekilde yerleştirilmesini sağlamak için dikkat edilmesi gereken konuların başında yer alır.

Kaşların çizimi, göz kapaklarının çizimi ve gölgelendirilmesi konusunda da gerekli teknik bilgiye sahip olunması gerekir. Bu gibi teknik bilgiler doğru şekilde uygulandığı takdirde gerçeğe yakın bir portreye sahip olabilmek mümkün hale gelir.

Portre çizimleri sırasında göz, kaş ve kafa ebatlarının yanı sıra ağız, burun, çene, yanak çizimleri konusunda da gerekli teknik bilgiye sahip olunması karakalem portre çizimlerinin çok daha başarılı hale gelmesine olanak sağlar. Sitemiz aracılığı ile sahip olacağınız portrelerde bu teknik özelliklere sahip resimler elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Fatal error: Call to undefined function StatPress_Print() in /home/webress1/public_html/wp-content/themes/safirmobil/footer.php on line 20