Karakalem Resim

Karakalem Resim Çalışmaları

Karakalem çalışmaları yaparken kullanacağınız malzeme sayısı diğer resimlerde kullanılan malzeme sayılarından daha azdır. Ancak karakalem resimde kullanılan kağıt ve kalemler konusunda da bazı noktalar hakkında bilgi sahibi olmak ve seçim yaparken bu noktaları göz önünde bulundurmak gerekir.

Kurşun Kalemler

İlk defa çziim yapacak olan bir kişinin kalem seçimini yaparken B, 2B, 3B ve 4B kurşun kalemleri tercih etmesi yeterli olacaktır. İlk denemeleri bu kalemlerle yaparak her kalemin yumuşaklığını ve koyuluğunu derecelendirmeniz resim yaparken daha rahat olmanızı sağlayacaktır. İlk denemelerinizi bu kalemlerle yapıp biraz ilerleme kaydettikten sonra grafit uçlu denilen kalemlerle çalışmaya başlayabilirsiniz. Kurşun kalemlerle kıyaslandığında bu kalemlerin biraz daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak daha dayanıklı ve çizgileri çeşitlendirme konusunda daha başarılı olduğunu da söyleyebiliriz.

İdeal Resim

Bir karakalem resim yapımında kullanılabilecek diğer kalem türü ise füzen uçlu kalemlerdir. Bunlar özellikle büyük çizimler için ideal olabilmektedir. Kolay çizgi bırakma ya da çizgileri kolaylıkla yumuşatma imkanı sunduğundan doğru bir kalem tercihi olacaktır. Son olarak mürekkepli kalem de kendine güvenen kişiler için kullanılabilecek bir çizim kalemi olarak değerlendirilebilmektedir.
Kalem Çeşitleri

Kalem çeşitlerinden sonra 25nda kullanılan kağıtlara baktığımız zaman da standart kalın kağıtların ilk olarak kullanılmaya başlanılan kağıtlar olduğunu görebiliriz. Öğrencilerin kullandığı bu kağıtlar profesyonel kişiler için sadece eskiz çiziminde kullanılır. Düz (grensiz) kağıtlar ise yüzeyi dokusuz olan kağıtlardır. Bu kağıtlarda daha büyük detaylara sahip olan ve daha küçük nesneleri çizebilme olanağı bulabilirsiniz.

Profesyonel Çizimler

Son olarak kaba (grenli) kağıtlar ise profesyonel çizimlerde kullanılan kağıtlar olarak karşımıza çıkar. Bu kağıtların üzerine çizilen çizgilerin hafif kırık bir görünüme sahip olması sayesinde daha dolgun bir etki yarattığını görebilirsiniz.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Fatal error: Call to undefined function StatPress_Print() in /home/webress1/public_html/wp-content/themes/safirmobil/footer.php on line 20