Portre Resim

Bir portre resmin en temel malzemeleri şüphesiz zemin dediğimiz kağıt ile kurşun kalem veya kömür kalemdir. Bu en temel malzemeler kullanılarak gerçekleştirilen çalışmalar olarak nitelendirdiğimiz karakalem çalışmalarına genel bakış söz konusu olduğunda özellikle izleyicilerinde her zaman hayranlık bıraktıran bir niteliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Işık Gölge Oyunları

Yağlı boya ve sulu boya çalışmalarında her ne kadar renk zenginliğine sahip olsa da karaklem tablolarda bulunan ışık gölge ve kontür çalışmaları diğer resimlerdeki zenginliği gölgede bırakmış ve öne çıkmıştır. Bu özellikler ile de karakalem çalışmaları kendi başına bir sanat eseri olarak karşımıza çıkmaktadır.

golge-resimlerde-isik-yansimasi

Üstelik bu çalışmaların yağlı boya ve sulu boya çalışmalarına başlayan kişiler için yol gösterici bir özelliği olduğunu söyleyebiliriz.

Temel Resim malzemeleri

Resmin en temel malzemesi olan karakalem, resme ilk başlayanların kullandıkları malzemelerin başında yer alır. Hiç kimse karakalem kullanmaya başlamadan önce resim yapmaya başlamamıştır. Bir kişi resim yapmaya başladığında üzerinde çalışması gereken kompozisyonu ve ışık gölge tekniklerini geliştirmek için karakalem resimlerle ilgilenmek daha doğru bir tercih olacaktır.

Resim Tekniği

Boya kullanarak resim yapmanın zorluklarını ortadan kaldırmak ve bu resimlerin teknik zorluklarından kurtulmak için karakalem çalışmaları ile ilgilenmek en doğru adım olacaktır.

resim-teknik-36

Bu çalışmalarla daha da geliştirilen resim tekniğinin yanı sıra bu çalışmaların kendi başına muazzam resim ve portreler yapmaya da imkan tanıması sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Sitemiz aracılığı ile siz de bu çalışmaların estetik güzelliğini evlerinize ya da ofislerinize taşıyabilirsiniz.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Fatal error: Call to undefined function StatPress_Print() in /home/webress1/public_html/wp-content/themes/safirmobil/footer.php on line 20