Yağlı Boya Ressamı Tablo Çalışmaları

Rönesans döneminden günümüze gelene dek en çok uygulanan ve kabul görmüş olan resim tekniği yağlı boya olarak karşımıza çıkıyor. Bir yağlı boya ressamı ustalık gerektiren bu tekniği kullanırken kimi zaman boyalarını kendi üretebildiği gibi kimi zaman da kalitesine güvendiği markalara ait boyaları kullanarak tablolarını yapar.

yagli-boya-tablo-resimleri-3

Genel olarak bu teknikle yapılan resimlerin neden daha çok beğenildiği ve daha çok tercih edildiği konusuna bakacak olduğumuzda özellikle bu şekilde yapılan resimlerin daha uzun ömürlü olduğu gerçeği karşımıza çıkmaktadır. Daha uzun süre kullanacağınız tablolara sahip olmak istiyorsanız tercihlerinizi yağlı boya resim seçeneğinden yana kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Öyle ki yüzlerce yıllık tablolar bulunduğu göz önünde bulundurulduğunda tablo seçimlerinin yağlı boyalardan yana olmasının daha büyük bir avantajdır.

Tablo seçimleri sırasında yağlı boya tabloların seçilmesinde etkili olan bir diğer özellik de bu tabloların daha kolay temizlenebiliyor olması ve bakımlarının da daha kolay bir şekilde yapılabiliyor olmasıdır. Bezir yağı ve toz boyaların karıştırılmasından elde edilen yağlı boyaların hafif nemli bir bezle rahatlıkla tozunun alınabilecek olması sebebi ile resim seçimlerinizi bu yönde kullanmanız size bakım ve temizlik açısından da avantaj sağlayacaktır.

Hem uzun ömürlü hem de bakımı ve temizliği kolaylıkla yapılabilecek olan resimlere sahip olabilmek için işinin ehli bir yağlı boya ressamı ile çalışmanız gerekmektedir. Bu konuda sitemizin sizlere sunmuş olduğu olanaklar sayesinde dilediğiniz özelliklere sahip bir tabloya sahip olmanız çok daha kolay olacaktır.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Fatal error: Call to undefined function StatPress_Print() in /home/webress1/public_html/wp-content/themes/safirmobil/footer.php on line 20