Yağlı Boya Tablolar ve Teknoloji

tablo-fiyatlari (2)

günümüzde artık yağlı boya tablolar dijital teknolojiye teslim olmuştur. sadece resim sanatı değil bir çok sanat türü dijital teknolijinin o pratik, kolaycı ve günü birlikçi anlayışından etkilenmiştir.

insanlar artık bir yağlı boya resim sipariş etmek istediklerinde serigrafi baskı ile hazırlanmış eski ressamlara ait eserleri rahatlıkla satın alabiliyorlar. bunlar bir ressamın elinden çıkmadığı için fiyatlarıda oldukça makul seviyelerde oluyor. her ne kadar baskı falanda olsa iş görür anlayışıyla günü kurtarma amaçlı düşünüldüğünden bir çok otelde işletmede restorant ve kafede bu tip eserler duvarları süslüyor.

düşünsenize osman hamdi beyin türk resim sanatının yüz aklarından biri olarak kabul edilen kaplumbağa terbiyecisi isimli eseri bile bugün artık çarşı pazarda tezgahlarda alıcı bulmaya başladı. insanlarda haklı olarak bu teknolojik ürünleri satın alıyorlar.

insanlar için günlük hayatta herşeyin pratik hale gelmesi ve hayatın daha kolay ve akıcı yaşanması artık vazgeçilmez bir yaşam biçimi. bundan her sektör nasibini alıyor çağın gerisinde kalanlar kendi sektörlerinde yeniliklere açık işletmelerle rekabet edemez hale geliyor ve yok olmaya mahkum oluyorlar.

biz yinede el emeği işlerin sektör değil sanat kategorisinde değerlendirilmesi gerçeğini aklımızdan çıkartmadan yaptığımız sanatı yaşatma konusunda bizimle beraber olan insanlardan güç alarak yaptığımız sanata odaklanmaya kalemimizi ve fırçamızı elimizden bırakmamaya gayret ediyoruz.

sanat dostlarına selam olsun saygılar webressam

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Fatal error: Call to undefined function StatPress_Print() in /home/webress1/public_html/wp-content/themes/safirmobil/footer.php on line 20