Yağlı Boya Tablo Seçenekleri

Pek çok kişi daha uzun ömürlü olması ve daha kolay bir bakım olanağına sahip olması açısından tercihini yağlı boya resim seçeneklerinden yana kullanmaktadır. Ancak bu resimler yapılırken de bazı konulara özellikle dikkat edilmesi gerekir. Bunlara dikkat edilmediği durumlarda tabloların beklenildiği kadar uzun ömürlü olması söz konusu olmayacaktır.

yagli-boya-tablo-resimleri-2

Genel olarak yağlı boya resim yapmanın püf noktaları denildiği zaman ilk olarak kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat edilmesi gerektiği ortaya çıkmaktadır. Araç ve gereçlerin yanı sıra doğru boya kalitesine, doğru resim kağıdı kalitesine ve doğru kalem kalitesine dikkat edildiği takdirde doğru teknikler de kullanılarak kaliteli bir yağlı boya tablo elde edebilmek mümkün olacaktır.

Yağlı boya tablo çizimleri sırasında bir manzaraya doğrudan bakarak çizim gerçekleştirmek büyük bir ustalık gerektirmektedir. Üstelik bunun için gerekli ortam koşullarının sağlanması ve bozulmaması için de gereken özenli çalışma ressamın daha fazla yorulmasına neden olabilmektedir. Ayrıca güneş ışınlarının açısının değişmesi de zorlanmalara sebep olacağından çekilen bir fotoğraf üzerinden yapılan resim daha doğru bir seçim olacaktır.

Hayal gücüne dayalı yağlı boya resim çalışmalarında ise gölgelendirme, vurgu yapma ve perspektif gibi konulara dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde yapılan resmin inandırıcılığı da ortadan kalkacaktır. Tüm bu hususlara dikkat edilerek yapılan bir resme sahip olma konusunda sitemizin sizlere sunduğu avantajlardan yararlanmanız kaliteli bir resme sahip olmak için doğru bir tercih olacaktır.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Fatal error: Call to undefined function StatPress_Print() in /home/webress1/public_html/wp-content/themes/safirmobil/footer.php on line 20